Humánmeteorológia

Egyre szélsőségesebb időre kell felkészülnünk!

A globális klímaváltozás jeleit már napjainkban is igen intenzíven tapasztaljuk a világ minden táján, a tapasztalatokat pedig a legújabb kutatások is megerősítették. A kutatások több mint 36 ezer meteorológiai állomás mérésein, és 29 meteorológiai elem értékeinek összehasonlításán alapulnak az elmúlt 70 évre visszamenőleg. A vizsgált időjárási elemek között megtaláljuk a kiugróan magas hőmérsékleteket, a hideg napokat, de a tartósan száraz periódusokat jellemző csapadékmennyiségeket is. 

Megoldás a megoldatlan panaszaira

ÍGY GYÓGYULHAT ÖN IS A METEO KLINIKÁN

Az alábbi videókban megnézheti, hogyan gyógyultak pácienseink a Meteo Klinikán. Mindannyian régóta fennálló megoldatlan panaszaikra kerestek megoldásokat. A videóban szerepel gyermek, középkorú, nyugdíjas, egyetemi vezető, műszaki szakember, vállalkozó, gazdasági szakember.

Az időjárás-érzékenység vizsgálata és ami mögötte van

AZ EURÓPAI UNIÓ ÉS A MAGYAR ÁLLAM TÁMOGATÁSÁVAL MEGVALÓSULT KUTATÁS-FEJLESZTÁSI PROJEKTJEINK

A légkörkörnyezet szervezetünkre gyakorolt hatásának vizsgálatát negyedszázada kezdtük el. Ennek összefoglalóját itt olvashatja. Kutatás-fejlesztési munkánk eredményeként születtek meg azok a speciális eszközök és eljárások, melyekkel ma már a Meteo Klinikán (az ICI Interaktív Zrt egészségügyi szolgáltató üzletága) hatékonyan tudjuk vizsgálni és kezelni a szervezetünket érő légköri és egyéb eredetű terhelések egészségügyi következményeit.

A Meteo Klinikán a pénz nem állhat gyógyulása útjába

Rendelői szolgáltatásainkat akár 100%-ban hitelre veheti igénybe. A rendelésen lehetősége van az áruhitel azonnali elintézésére. Az OTP a partnerünk abban, hogy a költségek ne jelenthessenek akadályt gyógyulásában. 

Önrész nélkül is, kényelmesen veheti igénybe szolgáltatásainkat

Klímaváltozás, vírushelyzet és az időjárás

 
Igen sok embert érdekel és sokakat komolyan érint, hogy milyen hatásai lehetnek az olyan drasztikus időjárás-változásoknak, amelyeket az ősz első napján megtapasztalhattunk. 30-án, vasárnap még az idei év legmelegebb napja volt, hétfőn pedig már nagy viharok, keddre közel 20 fokos lehűlés érkezett. Az érzékenyebb emberek szervezetét érő erős terhelés az immunrendszert is megterheli, ami különösen veszélyes ebben a vírushelyzetben. Sajnos, a klímaváltozás miatt egyre szaporodhatnak ezek az esetek.

Zajszennyezés

A zaj szintjének számbeli értéke a decibel. Teljesen zajmentes környezettel azonban nemigen találkozunk, mert még egy csendes erdőben is körülbelül húszdecibeles a zajerősség.
Zajszennyezésről 65 decibeles szint felett beszélhetünk, az emberi fájdalomküszöb pedig 140 decibelnél kezdődik.
A zaj elsődleges forrása a nagyvárosokban közlekedés. Felmérések szerint Budapest a harmadik legzajosabb város Európában.

Megviseli a szervezetet az érkező hidegfront

A péntek hajnalban érkező és még a délelőtti órákban távozó erős hidegfront nem okoz ugyan markáns lehűlést, mégis teljesen más levegő érkezik mögötte térségünkbe. A szárazabb hideg levegő érkezésének fontos pozitívumát rögtön az elején kiemeljük: a napok óta dúsuló levegőt szennyező anyagok pillanatok alatt távoznak a légterünkből, helyette tiszta levegő érkezik.

A szmogriadó tájékoztatási fokozata érvényes a fővárosban a hétvégén

A megélénkülő szél következtében a fővárosban kissé csökkent a légszennyezettség, így a fővárosra vonatkozólag a főpolgármester visszavonta a szmogriadó másodfokú fokozatát. Azonban Budapesten továbbra is több mérőponton meghaladja a szálló por koncentrációja az egészségügyi határértéket, ezért a tájékoztatási fokozat továbbra is érvényben marad.