Sándor, József, Benedek már meghozták a meleget

Csak a népi mondóka szerint kezdődik most a tavasz, hiszen már pár napja igazán kellemes hőmérsékletek és sok napsütés jellemzi az időjárást. Ez vajon így is marad?

"Sándor, József, Benedek - zsákban hozzák a meleget" és "Sándor napján megszakad a tél" - áll a népi mondókákban. Mivel az idén az ország egy részén szinte "elmaradt" a tél, hótakaró pedig nem is alakult ki, így a tavasz pontos beköszöntét nem könnyű megállapítani. 

A tavaszi felmelegedés már napok óta beindult, a természet és a növények is elkezdtek fejlődni. A tavaszi pollenszezon is javában tart, a mogyoró, az éger, a kőris és a tiszafafélék virágpora található meg nagyobb mennyiségben a levegőben. 

Benedek napján, azaz szombaton még nem, de vasárnap már érkezik front - mégpedig egy kettősfront hatására erősödik meg a szél és növekszik meg a felhőzet. 

A frontérzékenyek tehát kedvező időszakot élnek - azonban kissé álmosítóak ezek a napok, a tavaszi fáradtsággal karöltve pedig különösen tompának érezhetjük magunkat. Élénkítésre van egy jó tippünk - próbálja ki a Tavaszi regeneráló csomagot!

Változékonyabbra várhatóan a jövő hét elején fordul időjárásunk - a még távoli időpont miatt érdemes folyamatosan nyomon követni naponta többször is frissülő előrejelzésünket!

Az aktuális időjárás élettani hatásairól pedig a Meteo Klinika oldalán tájékozódjon!

Hírek, érdekességek

trópusi táj
Meglepő, hogy honnan származik a szennyező műanyagok nagy arány a természetben! Nem is hinnénk, hogy a ruházatunk használatával is szennyezzük a környezetet!
Csernobil_alhir_sugarzas
Rémisztő hírek terjengnek a világhálón, miszerint a mai napon a csernobili erdőtűz porfelhője elérheti hazánkat. Ebben a cikkben leírjuk, hogy mi igaz ebből a hírből.
HUSVET_IDOJARAS
Javában zajlik a tavasz 20 fok feletti hőmrsékleti értékeket mérhetünk országszerte. Sajnos nem sokáig örülhetünk, ugyanis a jövő hét elején jeletős változás jön! Az idei húsvéti locsolást az időjárás biztosítja!
Jégbe zárt tudás
Ha több ezer évet visszautazhatnák az időben, akkor megbizonyosodhatnánk arról, hogy Földünk éghajlata folyamatosan változik. Mivel erre a tudomány nem képes, ezért maradnak a közvetett bizonyítékok. Lássuk, milyen úton-módon utaznak az időben a tudósok!