Virágzott az orgona a hétvégén

Mintha nem is ősz, hanem inkább tavasz lenne: a hétvégén sokfelé kinyíltak a tavaszi virágok.

A hétvégi kellemes, meleg őszi időnek köszönhetően sok növény a másodvirágzását éli: olvasónk, Németh Emőke is megörökítette Kőbányán készült fényképén, hogy többek között az orgona is kinyílt az előző héten.

Hétvégén ismét kivirágzott az orgona. Fotó: Németh Emőke

Hírek, érdekességek

Hétfőn is tomboltak a zivatarok
A vasárnapi égzengés után hétfőn napközben is megjelentek a konvektív csapadékot adó zivatarcellák. Intenzitásuk némiképp alulmúlja a vasárnapit, a főváros ismét elázott.
Fehérbe borult Lisszabon – a jégtől!
Fehérbe borult tájra ébredhettek péntek reggel a lisszaboni lakosok. Igen ám, de a portugál fővárosban aznap egy szem hó sem esett: egy intenzív jégeső terítette be jéggel az utcákat! Képes beszámolónk.
Keleten is elállt a hó
Vasárnap kora délután a keleti, északkeleti megyékben is megszűnt a havazás. A pénteken kezdődött eseményeket végig követtünk, cikkünkben megtalálja a lényegesebb információkat az idei év első nagy havazásáról.
Újévi trópusi ciklon Ausztráliában
Északnyugat-Ausztráliában trópusi ciklonnal búcsúztatták az óévet és köszöntötték az újévet az ott lakók – a Christine névre keresztelt vihar némileg váratlanul, szilveszterkor okozott többfelé heves esőzéseket és szélviharokat.