Március 26-án ismét Föld órája

2011. március 26-án ismét Föld órája akció lesz, melynek során immár negyedik alkalommal borulnak sötétségbe a világ nagyvárosai.

Ez a kezdeményezés 2007-ben indult a WWF jóvoltából, de akkor még csak Sydneyben kapcsolták le a város fényeit egy órára, 2008 óta azonban nemzetközi eseménnyé vált.

Minden év március utolsó szombatján 60 perce lekapcsolják szerte a világon a nagyvárosok fényeit. Az elmúlt években ehhez az akcióhoz több millió háztartás is csatlakozott.

Budapest először tavaly borult részleges sötétségbe 4800 várossal egyetemben. Idén március 26-án este fél kilenckor kezdődik a Föld órája, amivel a környezetvédelemre szeretnék felhívni a figyelmet a szervezők.

Hírek, érdekességek

A Katrina nyomában jár az Isaac
2005-ben a Katrina letarolta az USA déli partvidékét. Az Isaac most majdnem ugyanazon az úton haladva érte el Louisianát, de ereje lényegesen kisebb.
Emberi hatások okozzák az egyre gyakoribb mediterrán aszályokat
Egy frissen megjelent tanulmány szerint az ember tehető felelőssé az egyre súlyosabb dél-európai szárazságokért.
80-90 km/órás széllökések kísérték a hidegfrontot
Csütörtök kora este érkezett meg a hidegfront felhőzete a Kisalföldre, nyomában egyre többfelé pattantak ki zivatarok. Helyenként 80-90 km/órát meghaladó széllökéseket is okoztak.
Hirtelen árhullám Oroszországban
Rövid idő alatt szokatlanul sok eső esett Oroszország egyes vidékein, melynek következtében több folyó is kilépett a medréből. Sajnos halálos áldozatok is vannak.