Hőségrekord Ausztráliában

Ausztráliában pénteken többfelé megdőlt a novemberi melegrekord. Helyenként az ilyenkor megszokottnál 20 fokkal melegebb volt.

Új-Dél-Wales államban pénteken a hőmérséklet helyenként meghaladta a 45 fokot, sokfelé dőlt meg a novemberi hőségrekord. A nagy hőséget a térség felett átmenetileg kiépült anticiklon okozta, amely száraz, forró levegőt szállított az északabbi sivatagos terület felől. Néhol a hőmérséklet 20 fokkal meghaladta a sokéves átlagot.

A rekord hőség nem tart sokáig, már a nap folyamán az állam délnyugati vidékére megérkezett a hidegfront. Melbourneben például egyetlen óra leforgása alatt 12 fokot hűlt a levegő.

Hírek, érdekességek

Hóvihar tombol az USA keleti partján
Napok óta okoz fennakadásokat az a hóvihar, amiről már napok óta beszél a tengerentúli sajtó. Az Egyesült Államokban Hercules-ként nevezett hóvihar extrém körülményeit röviden mutatja be az alábbi videó.
Jön az igazi tél!
A hétvégére megérkezik hazánkba a sokak által már nagyon várt igazi tél: ma északkeleten – idén először! – elkezdett havazni.
Hát ennyit számít a napsütés!
Ugyan hűlt a levegő a magasban az éjszaka folyamán, azonban az átvonult gyenge hidegfront mögött kisütött a nap - ez pedig a hőmérsékleteken is meglátszik!
Extrém hőség Ausztráliában
Ausztráliában tombol a nyár, de a mostani hőhullám még a nagy meleghez szokott területeken is rekordokat dönt.