Hóvihar tombolt az Egyesült Államokban

Rendkívül erős hóvihar tombolt az elmúlt napokban az Egyesült Államok középső részén. Az erős szél hótorlaszokat emelt az utakon, és akadozott a légi közlekedés is.

Az erős szél és az intenzív havazás miatt több mint 1400 járatot töröltek a Chicago repülőterein. Közel 60 centiméter hó hullott a hét végén Wisconsin, Minnesota és Indiana államok egyes részein, aminek következtében legalább négy ember meghalt. A főutakat számos államban lezárták a rossz körülmények és a sok baleset miatt.

Az ilyen intenzív hóviharokat jellemzően egy erős északnyugati áramlás hozza létre, mely sarkvidéki eredetű levegőt szállít Észak-Amerika fölé. Ezt a jelenséget blizzardnak nevezik.

Hírek, érdekességek

Szerdán a legmelegebbet Afrikában mérték 46 fok feletti perzselő hőséggel, miközben az Antarktiszon -65 fok alatt marad a csúcsérték. Kontinensünkön kevéssel 30 fok fölött alakult a maximum.
Havazott a Déli- és Keleti-Kárpátokban
Románia 1500 méter feletti részén szombaton és vasárnap is többfelé havazott. Helyenként 20 centi friss hó hullott, és több mint egy méteres a teljes hóréteg.