Újra itt a kánikula

A héten a Kárpát-medence területére megérkezik az idei második hőhullám, melynek köszönhetően a hétvégén már 32, 35 között várhatóak a maximum hőmérsékletek.

A múlt héten még az átlagosnál hidegebb idő volt, ezzel szemben keddtől már nem lesz szükség se kabátra, se esernyőre. Meleg, száraz levegő éri el térségünket, melynek köszönhetően derült, napsütéses időszak vár ránk. Azonban tanácsos odafigyelni az időnként megélénkülő szélre, amely ronthatja a komfortérzetünket. Érdemes ezen időszakban több időt a friss levegőn tölteni, strandra menni. A kánikulában viszont mindenki ügyeljen a sok fogyadék fogyasztására és figyeljen oda az UV sugárzás káros hatásaira! Ha vízpartra megy, ne hagyja otthon napszümegét, fényvédőszerét!

A GFS modell úgynevezett ensemble (együttes) futtatásának eredménye Budapestre: a felső görbeseregen jól látszik, hogy egész héten nem csak a talajon, de a magasban is az átlagosnál több fokkal melegebb lesz (narancs ellipszis). Az alsó görbesereg pedig azt mutatja, hogy a következő napokban a főváros térségében nem várható jelentős mennyiségű csapadék.  (Forrás: wetterzentrale.de)

Hírek, érdekességek

Egy időre vége az igazi strandidőnek
Egy gyenge hidegfront érte el hazánkat, hatására néhány fokkal visszaesett a hőmérséklet. A hétvégén sok napsütésre készülhetünk, így ha strandolni nem is napozni biztosan tudunk majd.
Hat fokkal melegebb világban élhetnek unokáink
Egy ENSZ kutatás szerint a Föld jelenlegi átlaghőmérséklete közel 6 Celsius fokkal növekedhet a század végére, még ha minden ország csökkenti is az üvegházgáz kibocsátását.
Hét közepén vége a kánikulának
A hét elején még marad a kánikula, délután elszórtan zivatarokkal. A hét közepén egy hidegfront érkezik, több fokkal lehűl a levegő.
Olaszországban egész héten kánikula
Akik külföldi nyaraláson törik a fejük a héten Olaszországgal is jól járnak. A szikrázó napsütésben 30 fok körüli maximum hőmérsékletekre számíthatnak. A 25, 27 fokos Földközi-tenger igazi felfrissülést nyújthat.