Újra itt a kánikula

A héten a Kárpát-medence területére megérkezik az idei második hőhullám, melynek köszönhetően a hétvégén már 32, 35 között várhatóak a maximum hőmérsékletek.

A múlt héten még az átlagosnál hidegebb idő volt, ezzel szemben keddtől már nem lesz szükség se kabátra, se esernyőre. Meleg, száraz levegő éri el térségünket, melynek köszönhetően derült, napsütéses időszak vár ránk. Azonban tanácsos odafigyelni az időnként megélénkülő szélre, amely ronthatja a komfortérzetünket. Érdemes ezen időszakban több időt a friss levegőn tölteni, strandra menni. A kánikulában viszont mindenki ügyeljen a sok fogyadék fogyasztására és figyeljen oda az UV sugárzás káros hatásaira! Ha vízpartra megy, ne hagyja otthon napszümegét, fényvédőszerét!

A GFS modell úgynevezett ensemble (együttes) futtatásának eredménye Budapestre: a felső görbeseregen jól látszik, hogy egész héten nem csak a talajon, de a magasban is az átlagosnál több fokkal melegebb lesz (narancs ellipszis). Az alsó görbesereg pedig azt mutatja, hogy a következő napokban a főváros térségében nem várható jelentős mennyiségű csapadék.  (Forrás: wetterzentrale.de)

Hírek, érdekességek

Helyenként 20 cm hó hullott az éjjel
Az éjszaka folyamán az intenzív havazásnak köszönhetően 5, 10, de helyenként 20 centiméternyi friss hó hullott.
Kemény fagyok és havazás Angliában
A Brit-szigetek térségébe is megérkezett a tél. A kemény fagyok mellett sokfelé havazott is a hétvégén, és a hóesésnek még nincs vége.
Klímavédelmi kezdeményezések a nagyvilágban
Napjainkban egyre nagyobb teret és nyilvánosságot kap a klímaváltozás elleni küzdelem. Egyre többen vannak olyanok, akik ha csak kis lépéseket is, de tesznek azért, hogy a Föld éghajlatában tapasztalható negatív változásokat megfékezzék. Íme néhány követendő példa.
Méteres havak az Egyesült Államokban
Az elmúlt napokban heves hóvihar tombolt Új-Mexikó és Arizona állam sivatagos területein. Az amerikai meteorológiai szolgálat a héten további havazást ígér.