Végre fehérbe borult a főváros is!

Szerdán Budapesten is havazott, a fővárosban nem csak idén, de ezen a télen is most esett először jelentősebb mennyiségű hó!

A múlt héten hazánkban beköszöntött az "igazi" tél: pénteken és szombaton az idei évben – és nyugodtan mondhatjuk, hogy a mostani télen is – először havazott az ország nagy részén. A budapestiek azonban legfeljebb irigykedve nézhették a vidéken készült képeket a hófehér tájról: a fővárosban ugyanis csak egy-két helyen szállingózott a hó. Egészen mostanáig, ugyanis szerdán délnyugat felől újabb, kiterjedt havazás kezdődött, ami ezúttal a fővárost sem kerülte el: estére már az országban a legtöbb helyen – így Budapesten is – néhány centiméter friss hó borított mindent.

A következő napokban az ország nyugati és keleti fele tartósan eltérő időjárási képet mutat majd. A Dunántúlon várhatóan erősen felhős, borult lesz az ég, és több napig várható vegyes halmazállapotú csapadék: hó, havas eső, eső egyaránt eshet, sőt, helyenként ónos eső is előfordulhat. Az Alföldön élők viszont bátran reménykedhetnek több-kevesebb napsütésben és ott számottevő csapadékra sem kell számítani.

Az ICI Interaktív Meteorológia Budapest XVIII. kerületi webkamerájának képe 2014. január 29. 15 órakor. A fővárosban a nap nagy részében esett a hó.

Hírek, érdekességek

trópusi táj
Meglepő, hogy honnan származik a szennyező műanyagok nagy arány a természetben! Nem is hinnénk, hogy a ruházatunk használatával is szennyezzük a környezetet!
Csernobil_alhir_sugarzas
Rémisztő hírek terjengnek a világhálón, miszerint a mai napon a csernobili erdőtűz porfelhője elérheti hazánkat. Ebben a cikkben leírjuk, hogy mi igaz ebből a hírből.
HUSVET_IDOJARAS
Javában zajlik a tavasz 20 fok feletti hőmrsékleti értékeket mérhetünk országszerte. Sajnos nem sokáig örülhetünk, ugyanis a jövő hét elején jeletős változás jön! Az idei húsvéti locsolást az időjárás biztosítja!
Jégbe zárt tudás
Ha több ezer évet visszautazhatnák az időben, akkor megbizonyosodhatnánk arról, hogy Földünk éghajlata folyamatosan változik. Mivel erre a tudomány nem képes, ezért maradnak a közvetett bizonyítékok. Lássuk, milyen úton-módon utaznak az időben a tudósok!