Beköszöntött a nyár Dél- és Nyugat-Európába

Franciaország és Spanyolország területén a délutáni hőmérsékletek a napokban már többfelé meghaladták a 30 fokot, beköszöntött a nyár.

Nyugat- és Dél-Európa területén egy nagy kiterjedésű anticiklon alakítja az időjárást, a magas nyomású légköri képződmény pedig kiszorítja a csapadékot hozó frontokat és ciklonokat az említett térségből. Ennek köszönhetően napos, száraz idő uralkodik a Földközi-tenger nyugati medencéjénél, olyannyira, hogy többfelé már a 30 fokot is átlépte a hétvégén és a hét első napján a délutáni maximumhőmérséklet. A Pireneusok közelében fekvő francia városkában, Dax-ban vasárnap 30,8 fokot mértek, ez egyben az aznapi európai legmagasabb érték is. Ezen kívül többfelé mutattak a hőmérők árnyékban is 30 fok felett, és Spanyolországban is hasonlóan magas értékeket regisztráltak. Ott San Sebastianban volt a legmelegebb, 30,2 fok. 

Az anticiklon a következő napokban még erősödni is fog, és várhatóan napról napra magasabb értékeket mérhetnek majd a nyugat-európai lakosok. Spanyolország déli és középső részein akár a 35 fokot is elérheti a hét közepén a maximum, emellett a hét első napjaiban ugyan még előfordulhatnak záporok, zivatarok, de egyre szárazabbra is fordul az idő.

Hírek, érdekességek

trópusi táj
Meglepő, hogy honnan származik a szennyező műanyagok nagy arány a természetben! Nem is hinnénk, hogy a ruházatunk használatával is szennyezzük a környezetet!
Csernobil_alhir_sugarzas
Rémisztő hírek terjengnek a világhálón, miszerint a mai napon a csernobili erdőtűz porfelhője elérheti hazánkat. Ebben a cikkben leírjuk, hogy mi igaz ebből a hírből.
HUSVET_IDOJARAS
Javában zajlik a tavasz 20 fok feletti hőmrsékleti értékeket mérhetünk országszerte. Sajnos nem sokáig örülhetünk, ugyanis a jövő hét elején jeletős változás jön! Az idei húsvéti locsolást az időjárás biztosítja!
Jégbe zárt tudás
Ha több ezer évet visszautazhatnák az időben, akkor megbizonyosodhatnánk arról, hogy Földünk éghajlata folyamatosan változik. Mivel erre a tudomány nem képes, ezért maradnak a közvetett bizonyítékok. Lássuk, milyen úton-módon utaznak az időben a tudósok!