Ausztráliába beköszöntött a tavasz

A Föld másik felén lévő Ausztráliában most kezdődik a tavasz. Az enyébb idő szinte óramű pontosságal érkezett meg az ország keleti felébe.

A viszonylag enyhe téli hónapokat követően, szeptember elsején, a tavasz első napján, szinte berobbant a meleg az ország keleti felébe. Sidneyben az elmúlt 145 évben nem kezdődött ilyen meleg idővel a tavasz, mint idén.

Az ország közepén az elmúlt hetekben egy erős, magasnyomású rendszer épült ki, melynek területén napos, meleg időjárás alakult ki. Innen kerül a meleg levegő az ország délkeleti részébe.

Ausztrália legnagyobb városa, Sidney fölött szinte teljesen felhős az ég, ami megakadályozza, hogy a napsugárzás elérje a földfelszínt, ennek következtében a hőmérsékletnek viszonylag alacsonynak kellene lennie. Ám most az erős északnyugati szél, az ország belseje felől rendkívül meleg levegőt szállít a térségbe, a felhők pedig megakadályozzák, hogy ez a meleg levegő kisugározódon a világűr felé, így a szokásosnál jóval melegebb időjárás alakult ki a városban.

Sidneyben az első tavaszi napon 25,9 fokot mértek, ilyen magasra május óta nem emelkedett a hőmérő higanyszála, és utoljára 1865-ben kezdődött ilyen meleggel a tavasz.

A jó kezdés után azonban megtorpan a felmelegedés, csapadékosabb és hűvösebb napok köszöntenek a városra.

Hírek, érdekességek

trópusi táj
Meglepő, hogy honnan származik a szennyező műanyagok nagy arány a természetben! Nem is hinnénk, hogy a ruházatunk használatával is szennyezzük a környezetet!
Csernobil_alhir_sugarzas
Rémisztő hírek terjengnek a világhálón, miszerint a mai napon a csernobili erdőtűz porfelhője elérheti hazánkat. Ebben a cikkben leírjuk, hogy mi igaz ebből a hírből.
HUSVET_IDOJARAS
Javában zajlik a tavasz 20 fok feletti hőmrsékleti értékeket mérhetünk országszerte. Sajnos nem sokáig örülhetünk, ugyanis a jövő hét elején jeletős változás jön! Az idei húsvéti locsolást az időjárás biztosítja!
Jégbe zárt tudás
Ha több ezer évet visszautazhatnák az időben, akkor megbizonyosodhatnánk arról, hogy Földünk éghajlata folyamatosan változik. Mivel erre a tudomány nem képes, ezért maradnak a közvetett bizonyítékok. Lássuk, milyen úton-módon utaznak az időben a tudósok!