Paradicsomi állapotok a magyarországi sípályákon

Az elmúlt időszak gyakran csapadékos, téli időjárása, és a hóágyúzás következtében vastag, sportolásra kiválóan alkalmas hóréteg várja a hazai síterepek látogatóit.

A téli sportok szerelmesei örömmel tapasztalhatták, hogy az utóbbi hetekben többször hullott kiadós mennyiségű hó a magyarországi sípályákon. Így fordulhat elő az az általában ritka helyzet, hogy a síelőknek, hódeszkásoknak nem kell külföldre utazniuk, ha kedvenc időtöltésüknek kívánnak hódolni. A hegyekben sok helyütt 40-60 cm vastag a hóréteg, és az elmúlt napokban tetemes friss utánpótlás érkezett.

A havazás következtében szinte valamennyi népszerű itthoni sípályán vastag, sportolásra kiválóan alkalmas hó várja a látogatókat. Természetesen mindenhol igyekszenek kihasználni a ritka lehetőséget, és minél több létesítményt üzemeltetni.

Ideálisak a körülmények a Bakonyban, a Mátrában, Visegrádon, a Bükkben és Börzsönyben. Például Bánkúton, Eplényben, vagy Nagy-Hideghegyen is a hóágyúzásnak köszönhetően közel fél méter vastag jó minőségű hó borítja a pályákat.

A következő néhány napban továbbra is kedvez az időjárás a téli sportot kedvelőknek. 400-500 méter feletti területeken fagypont alatt marad a hőmérséklet. A Dunántúlon csak kisebb, a Mátra és a Bükk vidékén azonban szombaton újabb komolyabb havazásra van esély.

Hírek, érdekességek

trópusi táj
Meglepő, hogy honnan származik a szennyező műanyagok nagy arány a természetben! Nem is hinnénk, hogy a ruházatunk használatával is szennyezzük a környezetet!
Csernobil_alhir_sugarzas
Rémisztő hírek terjengnek a világhálón, miszerint a mai napon a csernobili erdőtűz porfelhője elérheti hazánkat. Ebben a cikkben leírjuk, hogy mi igaz ebből a hírből.
HUSVET_IDOJARAS
Javában zajlik a tavasz 20 fok feletti hőmrsékleti értékeket mérhetünk országszerte. Sajnos nem sokáig örülhetünk, ugyanis a jövő hét elején jeletős változás jön! Az idei húsvéti locsolást az időjárás biztosítja!
Jégbe zárt tudás
Ha több ezer évet visszautazhatnák az időben, akkor megbizonyosodhatnánk arról, hogy Földünk éghajlata folyamatosan változik. Mivel erre a tudomány nem képes, ezért maradnak a közvetett bizonyítékok. Lássuk, milyen úton-módon utaznak az időben a tudósok!