Zivatarok az EFOTT zárónapján

Még marad az igen meleg időjárás a bajai EFOTT negyedik napján is. Szombaton egy hidegfront vet véget a kánikulának.

Ma verőfényes napsütésre, és ismét 35 fok körüli melegre van kilátás. Az ország fölött kevés lesz a felhő, számottevő csapadék nem várható. A hőség miatt elnyomott fesztiválozókat a kora esti órákban többek között Ganxsta Zolee és a Kartel, valamint a 30Y koncertjei ébresztik fel.

forrás: http://efottklub.hu

Szombaton délelőtt az érkező markáns hidegfront előtt, még jelentősen felhevül a levegő, a Dunától keletre akár a 35 fokot is meghaladhatja a csúcshőmérséklet. Délután és az esti órákban a front áthalad az országon, sok helyen zápor, zivatar, néhol felhőszakadás kíséri útját. Napközben az élénk déli szél északnyugatira fordul, és megerősödik, zivatarok környezetében viharossá fokozódik.

Vasárnapra megnyugszik az időjárás, felfrissül a levegő. Már csak az északi országrészben fordulnak elő elszórtan záporok. Az élénk északnyugati szélben délután 20, 25 fok várható.

A hétvége és a jövő hét időjárásról itt olvashatsz bővebben.

Hírek, érdekességek

Elázik a Télapó
December 6-án menetrendszerűen megérkezik a Télapó a magyar gyerekekhez is. A hagyomány szerint szánnal szokott közlekedni,de az idén sajnos ez nem fog neki összejönni...
Ezen a héten is ciklon sújt le ránk
Ez a hét sem telik el nagy mennyiségű, vegyes halmazállapotú csapadékot hozó mediterrán ciklon és vele járó, több napig tartó kettősfronti hatás nélkül – élettanilag ismét rendkívül megterhelő napok jönnek.
"Jégkatasztrófa" a tél első napján
Friss! December 3., szerda reggel: A hétfőihez hasonló, életveszélyes közlekedési helyzetet okozó ónos eső kedden már nem volt, és a mai napon sem várható. Pest megyében és az Északi-középhegységben azonban még most is többfelé járhatatlanok az utak. Az ország északi felén ónos esővel, rendkívüli időjárással kezdődött a meteorológiai tél. A Budai-hegységben, a Pilisben és a Mátrában kritikussá vált a helyzet, megbénult a közlekedés.
Hosszú lesz a tél a medvék szerint
A néphagyomány szerint február 2-án a medve kijön a barlangjából, és "megjósolja", hogy mikor érkezik a tavasz. Ma úgy döntött, hogy még visszamegy szunyókálni, mert hosszú lesz a tél!