Virágzott az orgona a hétvégén

Mintha nem is ősz, hanem inkább tavasz lenne: a hétvégén sokfelé kinyíltak a tavaszi virágok.

A hétvégi kellemes, meleg őszi időnek köszönhetően sok növény a másodvirágzását éli: olvasónk, Németh Emőke is megörökítette Kőbányán készült fényképén, hogy többek között az orgona is kinyílt az előző héten.

Hétvégén ismét kivirágzott az orgona. Fotó: Németh Emőke

Hírek, érdekességek

Borúra derű a Dunántúlon
A közel egy hete tartó borongós, szürke időt a Dunántúlon átmenetileg felváltotta a napsütés. Sajnos ez csak átmeneti: a hétvégétől legalább karácsonyig ismét országszerte szürke, ködös időre számíthatunk.
20 fok különbség!
Miközben keleten a köd, nyugaton kis híján a nyár volt az úr november 8-án!
Gyönyörű víztölcsérek Lazio partjainál
Látványos videó készült arról a két víztölcsérről, amik az olasz partoknál fejlődtek ki.
Egymást érik a Tájfunok a Távol-keleten
Amíg az Atlanti-térségben „pang” a hurrikánszezon, addig a Csendes-óceán keleti medencéjében szinte hetente keletkezik egy új tájfun, amely a távol-keleti partokat elérve hétről-hétre veszélyezteti az ott élőket.