Orvosmeteorológia - meleg tavaszi idő

A hét utolsó munkanapján többfelé mérhetünk 20 fok feletti hőmérsékleteket. A napos időben érdemes kirándulni, sétálni hétvégén úgyis a lakásba kényszerülünk.

Pénteken is marad a gyenge melegfronti hatás. A frontra érzékenyeknél fejfájás, fáradékonyság, aluszékonyság jelentkezhet. Sokan ilyenkor a kávéhoz nyúlnak, de akad számos olyan ital, amely amellett, hogy élénkít még egészséges is. A fekete ribizliből, a fekete áfonyából vagy a gránátalmából készült üdítők, a citromfű, a csipkebogyó, a borsmenta vagy a zsálya teák is mind-mind élénkítő hatásúak.

A hét legmelegebb napján a déli megyékben többfelé a 20 fokot is meghaladja a hőmérséklet. A szabadtéri programokhoz, sétához, kiránduláshoz ideális lesz az idő. A légszennyezettség csak a nagyvárosokban magas.

Szombaton egy markáns hidegfront érkezik. Elromlik az idő, sokfelé lesz eső, zápor és megerősödik a szél is. Az autósok sokfelé találkozhatnak nedves, csúszós útszakaszokkal, egy-egy intenzívebb zápor idején a látási viszonyok is hirtelen romlanak. Az erős szél próbára teheti az autók menetstabilitását. Akik autóba ülnek vezessenek óvatosan!

Hírek, érdekességek

Országos eső indult szerda délután
2014. július 30-án szerdán markáns kettősfront érte el hazánk térségét. A zivatarok várhatóan országszerte jelen lesznek egészen péntekig. Az extrém időjárásnak extrém élettani hatásai vannak. Cikkünk humánmeteorológiai tartommal olvasható.
Fehérbe borult Lisszabon – a jégtől!
Fehérbe borult tájra ébredhettek péntek reggel a lisszaboni lakosok. Igen ám, de a portugál fővárosban aznap egy szem hó sem esett: egy intenzív jégeső terítette be jéggel az utcákat! Képes beszámolónk.
Keleten is elállt a hó
Vasárnap kora délután a keleti, északkeleti megyékben is megszűnt a havazás. A pénteken kezdődött eseményeket végig követtünk, cikkünkben megtalálja a lényegesebb információkat az idei év első nagy havazásáról.
Északkelet-Olaszország belefulladt a hóba – képriport
Amíg Európa nagy részén szokatlanul enyhe az idő karácsony környékén, és hazánkban sem volt sehol fehér az ünnep, addig Észak-Olaszország egyes tájain alig két nap alatt több mint 2 méter hó esett! Képes beszámolónk.