Nem a Tornádó Sétányon pusztít a legtöbb tornádó?

Ebben az évben eddig 750 tornádót jelentettek az Egyesült Államokban. A legfrissebb megfigyelések szerint nem a Tornádó Sétányon alakul ki a legtöbb pusztító forgószél.

Egy új kutatás szerint, melynek vezetője Grady Dixon a Mississippi Egyetem meteorológusa, a legtöbb tornádó az úgynevezett Dixie Sétányon, Mississippi állam délkeleti részén, Smith megyében fordul elő.

Az új tanulmány nem csupán a tornádók számát veszi figyelembe, hanem azt is, hogy azok milyen hosszú úton érintkeztek a talajjal. Dixon és kollégái azt találták, hogy nagyobb a valószínűsége a tornádók rombolásának a Dixie Sétányon, mint a Tornádó Sétányon.

Forrás: Karl Gelles, Doyle Rice, USA TODAY

A Dixie Sétány Arkansas Tennessee, Mississippi, Louisiana és Alabama államok egyes részein terül el. A kutatók szerint a mostani felfedezés oka az lehet, hogy a Dixie Sétányon a legtöbb tornádó hosszú életű és gyors mozgású, ezért hosszú utat járnak be.

Dixon példaként említette, hogy 1700 colorado-i tornádót vizsgáltak meg, és ezeknek az átlagos nyomuk a felszínen 1 mérföld volt, míg a Mississippi államban vizsgált 1600 forgószél átlagos útja 5 mérföld körüli.

Hírek, érdekességek

trópusi táj
Meglepő, hogy honnan származik a szennyező műanyagok nagy arány a természetben! Nem is hinnénk, hogy a ruházatunk használatával is szennyezzük a környezetet!
Csernobil_alhir_sugarzas
Rémisztő hírek terjengnek a világhálón, miszerint a mai napon a csernobili erdőtűz porfelhője elérheti hazánkat. Ebben a cikkben leírjuk, hogy mi igaz ebből a hírből.
HUSVET_IDOJARAS
Javában zajlik a tavasz 20 fok feletti hőmrsékleti értékeket mérhetünk országszerte. Sajnos nem sokáig örülhetünk, ugyanis a jövő hét elején jeletős változás jön! Az idei húsvéti locsolást az időjárás biztosítja!
Jégbe zárt tudás
Ha több ezer évet visszautazhatnák az időben, akkor megbizonyosodhatnánk arról, hogy Földünk éghajlata folyamatosan változik. Mivel erre a tudomány nem képes, ezért maradnak a közvetett bizonyítékok. Lássuk, milyen úton-módon utaznak az időben a tudósok!