Nem csökkennek a reumatikus panaszok − humánmeteorológia

Szombaton még kettősfronti hatás érvényesül, vasárnaptól azonban fellélegezhetünk, néhány napig elkerülnek bennünket a frontok. A változékonyság kedvez a kórokozóknak, gyakori a vírusos megfázásos jellegű megbetegedés. Az ízületeseknek nem csökkennek a panaszaik.

Szombaton szeles, csapadékos időre készülhetünk, kettősfronti hatás érvényesül. A szív és keringési betegek is megérezhetik ezt a változást, pihenjenek és könnyű ételek fogyasztásával segítsék szervezetüket a könnyebb alkalmazkodáshoz. A szívbetegek ne terheljék magukat, ők számíthatnak a panaszaik fokozott jelenlétére. Az reumatikus fájdalmak is erősödhetnek, és a fejfájósoknak sem kedvez a mai nap, szédülés, görcsös panaszok is felléphetnek. Étrendünkben törekedjünk a magas magnézium, káliumtartalmú élelmiszerek fogyasztására. Ezek megtalálhatók többek között a halakban, a tojásban, teljes kiőrlésű gabonában, élesztőben, de fontos a vitamin bevitel is, főként a C és B vitaminokra figyeljünk oda.

A szálló por szintje és a légszennyezettség mértéke alacsony, és a következő napokban alig fog változni. Továbbra is az igen agresszív allergén virágporral rendelkező üröm és parlagfű pollenjei okoznak panaszokat, de jelen van a csalán és a pázsitfű pollenje is a levegőben. Országszerte okoznak panaszokat a szénanáthásoknak.

Vasárnap azonban frontmentes napunk lesz, a kellemes hőmérséklet mellett csapadék csak néhol fordul elő. A mai napra bátran szervezzünk kirándulást, alkalmas az idő a szabadtéri programokhoz. Aki kirándulni megy, az esőkabátot azért ne hagyja otthon.

Hétfőn még frontmentes napunk lesz, de a felélénkülő szél okozhat az erre érzékenyeknek panaszokat. Fejfájás, szédülés jelentkezhet. A hét első felében szép őszi idő várható sok napsütéssel, 20 fok körüli nappali hőmérséklettel.

További időjárás-érzékenységgel kapcsolatos kérdéseire a www.meteoklinika.hu oldalon kaphat választ.

Hírek, érdekességek

Megvolt az első kánikulai nap Görögországban
Szombaton Kréta szigete lett kontinensünk legmelegebb pontja, ahol idén először lépte át a 30 fokot a hőmérséklet. Az enyhülés a héten hozzánk is megérkezik.
Beköszöntött a nyár Dél- és Nyugat-Európába
Franciaország és Spanyolország területén a délutáni hőmérsékletek a napokban már többfelé meghaladták a 30 fokot, beköszöntött a nyár.
A déli féltekére érkezik a tél
Míg nálunk az északnyugati határszélen élők kivételével már mindenki a már-már nyárias melegnek örül, a Föld túloldalán lassan-lassan beköszönt a tél.
Miért van még mindig tél?
Klímakutatók állítják, hogy megtalálták a választ a fenti kérdésre. Szerintük a kulcs a sarki jégtakaró kiterjedésében rejlik.