Megdőlt a fővárosi és az országos hidegrekord is

A szombati nap után vasárnap hajnalban is rekord mélyre süllyedt a hőmérséklet, mind a fővárosi, mind az országos napi minimum rekord a múlté lett.

Szombaton nyolc évtizedes, vasárnap pedig fél évszázados hidegrekordok dőltek meg. Vasárnapra virradóan Vásárosnaményben az OMSz 18,2 Celsius-fokot mért, ami majdnem 3 fokkal múlta alul a korábbi, 1964-ből származó miskolci rekordot.

A fővárosban is minden korábbinál hidegebben indult március 17-e. Lőrincen és Ferihegyen is -7,1 fokig csökkent a hőmérséklet, 6 tized fokkal taszítva le a dobogó első fokáról az 1964-ből származó eddigi rekordot.

forrás: mti.hu

Hírek, érdekességek

Zúzmarás köd varázsolta hófehérré a tájat Békésszentandráson
Szerda reggel nemcsak Baján, de az Alföld déli tájain is több helyen alakult ki sűrű köd. Békésszentandráson mindezt zúzmara-lerakódás is kísérte, hófehérré varázsolva a környező fákat, bokrokat. Nézze meg webkameránkon!
A mínusz 26 nem fagyasztott Dunát
A csütörtök reggeli bajai mínusz huszonhat fok ellenére a Dunán még nem állt be a jég, bár a reggeli jégtáblák időnként már a folyó szélességének harmadára is megnőttek, alig volt szabad vízfelület.
Ködbe veszett a bajai híd!
Ma reggel sűrű köd borult Bajára. Nem sokkal napfelkelte után webkameránkon még látható volt a Dunán átívelő híd, ám rövidesen tejfölszerű ködbe veszett minden.
Közel 10 centi hó hullott délen szombaton
Szombaton Baranyában és Somogyban gyakran volt intenzív a hóesés, a Balaton környékén hófúvás is előfordult. Esett az Alföld déli részén, a fővárosban csak hószállingózás volt.