Másodfokú hőségriasztás van érvényben

Hétfőn az ANTSZ elrendelte a másodfokú hőségriasztást. A kánikula egész héten kitart, a hét vége felé 37, 38 fokot is mérhetünk.

Hétfőn délelőtt az ANTSZ az egész országra elrendelte a másodfokú hőségriasztást.

A három fokozatú hőségriadó első foka tulajdonképpen egy figyelmeztetés, amelyet akkor rendelnek el, ha a napi középhőmérséklet meghaladja a 25 fokot. Másodfokú a készültség, ha a középhőmérséklet 27 fok fölé emelkedik, vagy legalább három egymást követő napon meghaladja a 25 fokot. Harmadfokú hőségriadóról akkor beszélünk, ha legalább három egymást követő napon 27 fok fölött alakul a napi középhőmérséklet.

A következő napokban napról-napra egyre melegebb lesz. A hét vége felé már akár a 37,38 fokot is elérheti a hőmérséklet csúcsértéke. Az éjszakák sem hoznak felfrissülést, a hőmérséklet sokfelé már ekkor sem csökken 20 fok alá, sőt a nagyvárosokban nem hűl 25 fok alá a levegő.

A délutáni órákban helyenként gomolyfelhők tornyosulnak és heves záporok, zivatarok is kialakulhatnak, amelyeket erős szél, felhőszakadás és jégeső kísér.

A nagy melegben fontos gondoskodni szervezetünk megfelelő folyadék-utánpótlásáról, főként az idősek és kisgyermekek esetében kell odafigyelni arra, hogy elegendő folyadékot vegyenek magukhoz. Az UV sugárzás is erős, különösen a délutáni órákban, így hosszú ideig megfelelő védelem nélkül ne tartózkodjunk a napon. Használjunk fényvédőkrémeket, napszemüveget és kalappal védjük fejünket a közvetlen napsugárzástól.

Hírek, érdekességek

Rendkívül csapadékos volt a július
Az idei július az átlagosnál jóval csapadékosabb volt. Az ICI Interaktív Meteorológia mérései szerint országos területi átlagban közel kétszer, helyenként pedig több mint háromszor annyi eső esett, mint amennyi ilyenkor szokott.
Fehérbe borult Lisszabon – a jégtől!
Fehérbe borult tájra ébredhettek péntek reggel a lisszaboni lakosok. Igen ám, de a portugál fővárosban aznap egy szem hó sem esett: egy intenzív jégeső terítette be jéggel az utcákat! Képes beszámolónk.
Keleten is elállt a hó
Vasárnap kora délután a keleti, északkeleti megyékben is megszűnt a havazás. A pénteken kezdődött eseményeket végig követtünk, cikkünkben megtalálja a lényegesebb információkat az idei év első nagy havazásáról.
...na de hol a hó?
Habár már december második felében járunk, Skandinávia és a magashegységek kivételével Európában nem találkozhatunk összefüggő hótakaróval. Az Egyesült Államok azonban nem szenved ilyen hiányt!