Hőségrekord Ausztráliában

Ausztráliában pénteken többfelé megdőlt a novemberi melegrekord. Helyenként az ilyenkor megszokottnál 20 fokkal melegebb volt.

Új-Dél-Wales államban pénteken a hőmérséklet helyenként meghaladta a 45 fokot, sokfelé dőlt meg a novemberi hőségrekord. A nagy hőséget a térség felett átmenetileg kiépült anticiklon okozta, amely száraz, forró levegőt szállított az északabbi sivatagos terület felől. Néhol a hőmérséklet 20 fokkal meghaladta a sokéves átlagot.

A rekord hőség nem tart sokáig, már a nap folyamán az állam délnyugati vidékére megérkezett a hidegfront. Melbourneben például egyetlen óra leforgása alatt 12 fokot hűlt a levegő.

Hírek, érdekességek

A déli féltekére érkezik a tél
Míg nálunk az északnyugati határszélen élők kivételével már mindenki a már-már nyárias melegnek örül, a Föld túloldalán lassan-lassan beköszönt a tél.
Miért van még mindig tél?
Klímakutatók állítják, hogy megtalálták a választ a fenti kérdésre. Szerintük a kulcs a sarki jégtakaró kiterjedésében rejlik.
Zivatarokkal köszönt ránk a hétfő
Labilisabb légtömegek érkeztek hazánk fölé az éjszakai órákban, és a következő napok időjárását is meghatározzák. Csapadékosan indul a hét, senki ne hagyja otthon az esernyőjét.
Óriási jégeső csapott le Bajorországban
A hétvégén Németország-szerte heves zivatarok alakultak ki, Bajorország térségét pedig felhőszakadások és jégesők is sújtották.