Hó alatt az orosz főváros

Napok óta intenzíven havazik Moszkvában, ahol a hóréteg vastagsága eléri a 63 cm-t. A hideg, kemény tél alaposan megnehezíti a helyiek életét.

Az orosz fővárosban még pénteken dél körül kezdődött a havazás, és egyre erősödő intenzitással, kisebb megszakításokkal azóta is hull a hó. A kialakult hóréteg vastagsága eléri a 63 cm-t.

A havazás hideg idővel párosul, mert éjszaka -15 fokot mérnek, és napközben sem emelkedik -10 fok fölé a hőmérséklet. A csapadékzóna várhatóan csak ma éjszaka hagyja el a térséget, ezért addig további jelentős havazásra van kilátás.

A havazás gondot okoz a közlekedésben, bár ezúttal nem alakultak ki akkora dugók a Moszkva környéki autópályákon, mint a tavaly decemberi emlékezetes havazáskor, amikor több száz kilométeres autósorok torlódtak fel.

Hírek, érdekességek

Medvehagyma-gyűjtés és pálinkafesztivál is lesz a hétvégén
Hétvégére javul az idő, érdemes kihasználni az alkalmat, hogy túrázzunk egyet. Aki a Bakonyba látogat, medvehagymát is szedhet, de országszerte több gasztronómiai program közül lehet választani.
Havazott a Déli- és Keleti-Kárpátokban
Románia 1500 méter feletti részén szombaton és vasárnap is többfelé havazott. Helyenként 20 centi friss hó hullott, és több mint egy méteres a teljes hóréteg.