A hét közepéig emelkedik a légszennyezettség

Hétfő reggel a fővárosban, és néhány nagyvárosban meghaladta az egészségügyi határértéket a levegőben lévő szennyező anyagok koncentrációja. A levegőminőség várhatóan a hét második felétől fog javulni.

Meghaladta az egészségügyi határértéket a nitrogén-oxidok légköri koncentrációja hétfő reggel Budapest, Győr, Pécs és Miskolc belvárosában az Országos Légszennyezettségi Mérőhálózat adatai szerint.

A levegőben lévő szennyező anyagok feldúsulásának most az időjárás is kedvez. A csapadék- és szélmentes napokon a levegő nem tud átkeveredni, így folyamatosan nő a szennyezőanyag koncentráció a levegőben.

Kedden várhatóan még tovább romlik a levegő minősége a belvárosokban. Szerdától viszont egy hidegfront éri el a Kárpát-medencét, melynek köszönhetően megélénkül a szél, átkeveredik a levegő, és jelentősen csökken a legszennyezettség.

Hírek, érdekességek

Igazi kirándulóidő
A hét utolsó napján és a következő hét elején is nagyon kellemes, túlnyomóan napos, igazi kirándulóidő várható országszerte. Csapadék is csak néhol és csak futó záporok formájában fordulhat elő. Nemzeti ünnepünkön viszont várhatóan visszatér a változékonyabb, csapadékosabb idő.
Fehérbe borult Lisszabon – a jégtől!
Fehérbe borult tájra ébredhettek péntek reggel a lisszaboni lakosok. Igen ám, de a portugál fővárosban aznap egy szem hó sem esett: egy intenzív jégeső terítette be jéggel az utcákat! Képes beszámolónk.
Keleten is elállt a hó
Vasárnap kora délután a keleti, északkeleti megyékben is megszűnt a havazás. A pénteken kezdődött eseményeket végig követtünk, cikkünkben megtalálja a lényegesebb információkat az idei év első nagy havazásáról.
Hóvihar tombol az USA keleti partján
Napok óta okoz fennakadásokat az a hóvihar, amiről már napok óta beszél a tengerentúli sajtó. Az Egyesült Államokban Hercules-ként nevezett hóvihar extrém körülményeit röviden mutatja be az alábbi videó.