Gyönyörű volt a napfelkelte Nagy-Hideg-hegyen

Gyönyörű színekben pompázott a reggeli égbolt a Börzsönyben.

Ma ismét igen hideg reggelre ébredtünk, az Északi-középhegységben több helyen fagyott. A leghidegebb Zabaron volt, ahol a hőmérséklet megközelítette a -3 fokot.

Nagy-Hideg-hegyen közben a tiszta, hideg reggelen színpompás napfelkeltét láthattak a korán kelők, amit a kameraképekből összefűzött videón más is megcsodálhat:

Hírek, érdekességek

Egy napon volt tél és nyár a kontinensen
Szerdán és csütörtökön Spanyolország egyes részein közel 30 fok meleg volt, míg Moszkva külterületét még mindig negyven centis hó borította.
Észak-Afrikát is megöntözte a mediterrán viharciklon
Szicíliában heves szélrohamokat, Afrika északi szélén kiadós esőzést okozott egy markáns mediterrán ciklon, amely vasárnap este Görögország fölé húzódik.
Sűrű köd borult a Pó folyó völgyére
Makacs ködfelhő okoz barátságtalan, hideg időt a Pó-alföldön, miközben Olaszország más részein a napsütésé a főszerep.
Zivatarok is voltak 2012 első nyári napján
Csütörtökön Pécsett a hőmérséklet átlépte a nyári nap küszöbértékének számító 25 fokot. Közben a magasra törő gomolyfelhőkből zivatarok is kialakultak.