Gyönyörű volt a napfelkelte Nagy-Hideg-hegyen

Gyönyörű színekben pompázott a reggeli égbolt a Börzsönyben.

Ma ismét igen hideg reggelre ébredtünk, az Északi-középhegységben több helyen fagyott. A leghidegebb Zabaron volt, ahol a hőmérséklet megközelítette a -3 fokot.

Nagy-Hideg-hegyen közben a tiszta, hideg reggelen színpompás napfelkeltét láthattak a korán kelők, amit a kameraképekből összefűzött videón más is megcsodálhat:

Hírek, érdekességek

Zivatarok az EFOTT zárónapján
Még marad az igen meleg időjárás a bajai EFOTT negyedik napján is. Szombaton egy hidegfront vet véget a kánikulának.
Májusban volt nyár is ősz is
Rendkívül változékony volt az utolsó tavaszi hónapunk. Májusban ízelítőt kaphattunk a nyárból, a sok napsütésben 30 fok feletti maximum hőmérsékleteket mérhettünk, a hónap végén pedig beköszöntött az ősz.
Hurrikánná erősödött a Fred
Az Atlanti-óceán felett kedden kialakult trópusi ciklon a ma délelőtti órákban elérte a második hurrikán fokozatot. Eközben az egy nappal korábban az amerikai partoktól nyugatra megjelent Linda továbbra is csak trópusi vihar erősségű.
Balatoni borozás meleg nyári estékre
Az előttünk álló napokban egyre melegebb, nyári időnk lesz. A Balatonnál nyaralókat színes programokkal, bornapokkal várják.