Szombaton tetőzik a légszennyezettség értéke – humánmeteorológia

Szombaton még marad a szép idő, azonban a levegő szennyezettségi szintje és a szálló por koncentrációja növekszik. Gyenge melegfronti hatásra kell készülni, akár a 20 fokot is elérheti a legmagasabb nappali hőmérséklet. A napos időben a kabát helyett pulóver viselete is elegendő lesz. Vasárnap nyugat felől csapadék tisztítja meg a levegőt, pár fokkal visszaesik majd a hőmérséklet.

Szombaton országszerte nagy lesz a szálló por koncentrációja és a légszennyezettség mértéke is. A napos idő sokakat a szabadba csábít, azonban a kedvezőtlen feltételek miatt a kültéri programok tartós ideig nem ajánlottak. A hőmérséklet néhol elérheti a 20 fokot is. A több órás napsütés miatt időnként megnő a hőérzet. A frontra érzékenyek fellélegezhetnek, ugyanis markáns fronthatás nem várható.

Magas lesz és szombatig növekszik a légköri porkoncentráció, valamint helyenként a levegő szennyezettsége, különösen a nitrogén-oxidok koncentrációja is. Szabadtéri programok tervezése a nagyobb városoktól távol ajánlott, ugyanis pár fokkal melegebb lesz az eddig tapasztaltnál, és sokfelé süt majd ki több órára a Nap.

Vasárnap a reggeli órákban pára- és ködfoltok alakulhatnak ki, ezért az autósok vezessenek óvatosan. A délutáni órákban észak, északnyugat felől megnövekszik majd a felhőzet és többfelé várható eső, gyenge eső. Ezeken a területeken csúszós utakra kell számítani. Másutt jobbára napos idő várható.

Hétfőn kettősfronti hatásra lehet készülni. Többfelé lesz felhős az ég, azonban csapadék csak szórványosan fordul elő. Pár fokkal visszaesik a hőmérséklet, a kora esti órákban már szükség lehet a kabátra. A nyugati, északnyugati országrészben autózók a csúszós útszakaszok miatt fokozottan figyeljenek oda.

További időjárás-érzékenységgel kapcsolatos kérdéseire a www.meteoklinika.hu oldalon kaphat választ.

Hírek, érdekességek

Meddig lesz még ilyen meleg?!
Szerdán, augusztus 5-én kezdődött 2015 negyedik hőhulláma, amit sokan nagyon nehezen, és egyre nehezebben viselnek. Felmerül a kérdés: meddig tart még ez a nagy meleg?
Napfogyatkozást csodálhatunk meg!
Március 20-án nem csak napéjegyenlőség lesz, hanem részleges napfogyatkozást is megfigyelhetünk hazánk területéről!
Gyönyörű naplemente Szegeden
Szegedi mérőállomásunk kamerája gyönyörű naplementét örökített meg július utolsó csütörtökén.
Elképesztő: már megint péntektől igazán rossz az idő! (frissült!)
Ahogy az elmúlt hetekben szinte már megszokhattuk, most is pénteken érkezett meg az igazán rossz idő: egy markáns ciklon haladt át felettünk, amelyet az Alföldön viharos szél, északon és nyugaton pedig vegyes halmazállapotú, de jelentős mennyiségű csapadék is kísért. Szombaton csak átmenetileg javult az idő, vasárnap már egy újabb ciklon hozhat ismét csapadékot.