Szombaton még érvényben van a hőségriasztás

Szombaton még folytatódik a kánikula, bár kissé már mérséklődik a hőség. Az országos tiszti főorvos másodfokúra mérsékelte a hőségriasztást.

Szombaton még folytatódik a kánikula, bár kissé már csökken a hőség. Az országos tiszti főorvos másodfokúra mérsékelte a hőségriasztást. A legmagasabb nappali hőmérséklet helyenként még meghaladhatja a 35 fokot.

A hőségriadó alatt érdemes megfogadni a Meteo Klinika tanácsait.

A hőhullámot egy anticiklon okozza, mely a Földközi-tenger térségéből a Kárpát-medencébe szállítja a száraz, meleg levegőt. Szerdától már a 38 fokot meghaladta a csúcsérték, miközben az éjszakai minimum egyre több városban maradt 20 fok felett. Túlnyomóan napos, száraz idő volt az egész héten, futó záporok, legfeljebb az északi határszélen fordultak elő.

Hétvégén azonban egy hidegfront érkezik, vasárnapra több fokot hűl a levegő, felfrissülhetünk.

 

Hírek, érdekességek

Egyre frissebb idő
A hétfői forróságot követően észak felől több hullámban hűvösebb levegő érkezik a Kárpát-medencébe. A délutáni hőmérsékletek a hét második részében, a hétvége felé 25 fok környékén alakulnak.
Fantasztikus űrfelvétel a Földről
Egy amerikai űrpilótának köszönhetően eddig egyedülálló videó tűnt fel ezen a héten a világhálón.
Folyóinkat, tavainkat is érinti a szárazság
A Tisza több mérőállomásán közel rekord alacsony a vízszint, a Balatonnál alig fél méter az átlagmagasság. A Velencei-tó vízszintje is átlag alatti, míg a Fertő-tavon jobb a helyzet.
Az év eddigi legmelegebb napja lehet
Hétfőn éri el csúcspontját a pár napja tartó meleg: az ország nagy részén ekkor 35 fok feletti hőmérsékleteket mérhetünk.