Szombaton még érvényben van a hőségriasztás

Szombaton még folytatódik a kánikula, bár kissé már mérséklődik a hőség. Az országos tiszti főorvos másodfokúra mérsékelte a hőségriasztást.

Szombaton még folytatódik a kánikula, bár kissé már csökken a hőség. Az országos tiszti főorvos másodfokúra mérsékelte a hőségriasztást. A legmagasabb nappali hőmérséklet helyenként még meghaladhatja a 35 fokot.

A hőségriadó alatt érdemes megfogadni a Meteo Klinika tanácsait.

A hőhullámot egy anticiklon okozza, mely a Földközi-tenger térségéből a Kárpát-medencébe szállítja a száraz, meleg levegőt. Szerdától már a 38 fokot meghaladta a csúcsérték, miközben az éjszakai minimum egyre több városban maradt 20 fok felett. Túlnyomóan napos, száraz idő volt az egész héten, futó záporok, legfeljebb az északi határszélen fordultak elő.

Hétvégén azonban egy hidegfront érkezik, vasárnapra több fokot hűl a levegő, felfrissülhetünk.

 

Hírek, érdekességek

Most Ózdot "kapta el" a zivatar
Holnaptól nagyjából két napig országszerte szárazabbra fordul az idő, ma még azonban elszórtan előfordult zivatar.
Javul a belvízhelyzet
Az elmúlt napokban csökkenni kezdett a belvízi elöntés, és a napokban további gyors javulás várható. A Balaton átlagos vízállása az elmúlt hetekben több 10 centivel emelkedett, jelenleg meghaladja a szabályozási maximumot.
Visszatért a gólyapár Tokajba
Tokajban a hosszú hónapokig üresen árválkodó gólyafészkekbe március 31-én, azaz vasárnap visszatértek a hűséges lakói, és reméljük, még sokáig itt is maradnak.
Beköszöntött a nyár Dél- és Nyugat-Európába
Franciaország és Spanyolország területén a délutáni hőmérsékletek a napokban már többfelé meghaladták a 30 fokot, beköszöntött a nyár.