Szibériai levegő Moszkva felett

Napközben mínusz tizenhárom fok, éjszakánként a külvárosban mínusz huszonöt fok alatt. Ez jellemzi Moszkva jelenlegi időjárását. A nagy hideg a szibériai légtömegeknek köszönhető.

Moszkvában az ilyenkor megszokottnál 6-9 fokkal alacsonyabb a hőmérséklet, pedig az orosz metropolisz a téli átlagokat tekintve amúgy is Európa egyik leghidegebb nagyvárosa. Hétfőn napközben is csupán -13 fokra emelkedett a hőmérséklet, kedd hajnalban a belvárosban -22, a külterületeken -26 fokot mértek, a hóréteg vastagsága 25-30 cm. Januárban eddig csupán két napon keresztül voltak átlagos értékek. A többi időszakban egy anticiklon hatására keleties áramlás alakult ki, amelynek köszönhetően nyugat-szibériai légtömegek árasztották el a térséget.

Az elmúlt két tél igen enyhe volt Moszkvában, hetekig hó sem borította a várost. Tél tábornok azonban - úgy látszik - csak átmenetileg gyengélkedett. Európa legnépesebb városában az előrejelzések szerint még legalább egy hétig marad az embert próbáló hideg. A város energiafelhasználása a fűtés miatt éves maximumán van.

Hírek, érdekességek

Március 26-án ismét Föld  órája
2011. március 26-án ismét Föld órája akció lesz, melynek során immár negyedik alkalommal borulnak sötétségbe a világ nagyvárosai.
Megnyílt Szentendrén a III. Magyarországi Klímacsúcs
Szentendrén megkezdődött a III. Magyar Klímacsúcs szakmai konferencia, melyen a résztvevők a hazai környezetvédelem aktuális problémáit tekintik át.
A keddi hóesést este újabb csapadék követi
A kedd délutáni óráktól egyre nagyobb területen kezdődött havazás, ma reggelig több helyen alakult ki pár centis friss hóréteg. Este újabb csapadékhullám érkezik.
Többfelé volt jégeső szombaton
Szombat délután az ország nagy részén gomolyfelhők tornyosultak, sokfelé alakult ki záporeső, zivatar. Helyenként felhőszakadás, jégeső is előfordult.