Rekordmeleg és száraz nyár Perthben

Véget ért február és ezzel véget ért a nyár is Ausztráliában. Perthben az idei nyár rekord meleget és szárazságot hozott.

A mediterrán éghajlatú Perthben, általában melegek és szárazak a nyári hónapok, ám az idei évben még a szokásosnál is melegebb volt és a szokásosnál is kevesebb csapadék hullott.

A decembertől február végéig tartó nyári időszak alatt, az Ausztrália délnyugati részén található, Perthben mindössze 0,2 milliméter eső esett, az ilyenkor szokásos 32 milliméterrel szemben. A városban 72 nap telt el úgy, hogy egy csepp eső sem hullott.

A kevés csapadék mellett a nagy meleg is emlékezetessé tette az idei nyarat. A városban 59 napon át mértek 30 fok feletti maximum hőmérsékletet, ami szintén rekordnak számít. A korábbi rekordot a 16 évvel ezelőtti nyár tartja, akkor 53 napon keresztül mértek 30 fok feletti értékeket.

Hírek, érdekességek

Országos rekord is dőlhet a héten, de 19 éve extrémebb volt a nyár vége
A nyár utolsó hete egyben a legforróbb hétnek is ígérkezik. Csütörtökön egy közel hetven éves melegrekord is veszélybe kerül. A késői forróság rendkívüli, de nem példa nélküli, 19 éve ennél is melegebb volt.
A hidegfront megvárja a Sziget Fesztivál végét
A hűvös hajnalok elmúltával a szabadtéri programok és a sátorozás számára egyaránt kedvező napok jönnek. A következő hidegfront csak hétfő este éri el a fővárost, a Sziget Fesztiválnak szerencséje van.
Már négyes erősségű a Katia hurrikán
Újabb hurrikán tart az Egyesült Államok keleti partja felé. A Katia az elmúlt egy-két napban gyorsan erősödött, már négyes fokozatú trópusi ciklon.
Szombaton még érvényben van a hőségriasztás
Szombaton még folytatódik a kánikula, bár kissé már mérséklődik a hőség. Az országos tiszti főorvos másodfokúra mérsékelte a hőségriasztást.