Orvosmeteorológia - végre kisüt a nap, frontmentes csütörtök

A szürke napokat követően csütörtökön végre felszakadozik a felhőzet, csökken a depresszióra való hajlam, áttételesen immunrendszerünk is erősödik. Pénteken és szombaton gyenge melegfronti hatás érvényesül, és sajnos a reggeli köd egyre többfelé tartósan megmarad, a hétvégére visszatér a szürkeség.

Az elmúlt időszakban a szürkeség és a nyirkos idő nagy megterhelést rótt szervezetünkre. A rossz közérzet áttételesen gyengítheti immunrendszerünket, egyre jobban előtérbe kerül a változatos és vitamindús étkezés. A magas páratartalom sajnos kedvezett a fertőző betegségek terjedésében.

Csütörtökön azonban végre felszakadozik a felhőzet, és az ország legnagyobb részén több-kevesebb napsütés is várható. Ha tehetjük, sétáljunk egy kicsit a derültebb órákban a szabad levegőn, a november még úgyis sok borongós időt tartogat. A sétánkat egyelőre tiszta levegőben tehetjük meg, a légszennyezettség még alacsony szinten áll.

Öltözzünk rétegesen. Napközben az őszi kabát is elegendőnek bizonyul, este azonban télikabátra és sapkára is szükségünk van. A nap folyamán a hőérzet a tényleges hőmérsékletnél is gyorsabban változik.

Pénteken reggel sokfelé képződik sűrű köd, amely főként északon és keleten maradhat meg tartósabban. A hideg, párás napkezdet idején téliesen öltözzünk, sajnos ismét növekszik a meghűléses megbetegedések esélye. A tartósan ködös területeken fontos a hangulatunkat minél jobban függetleníteni az időjárástól, a szürkeség levertséget, depressziós hatásokat eredményezhet.

A stabil időben a légszennyezettség is jelentősen növekszik, különösen a reggeli csúcsforgalomban koncentrálódnak nagy mennyiségben szennyező anyagok a légkör alsó száz-kétszáz méterén.

Ha szeretné, olvassa el a többi humánmeteorológiával kapcsolatos cikkünket is, ez esetben kattintson ide, ha viszont szeretné igénybe venni időjárás-érzékenység vizsgálatunkat Meteo Klinikánkon, akkor kattintson ide!

Hírek, érdekességek

Afrikai forróság után 15 fokos lehűlés
Perzselően indult a július, 7-én több melegrekord is megdőlt. A hőhullám szerdai, 37, 39 fokos tetőzése után pedig markáns hidegfront hozza meg a 15 fokos lehűlést. A front zivatarokkal jár, heves viharokra lehet számítani. A hirtelen változás sokaknál okozhat intenzív panaszokat, cikkünkből kiderül, hogyan vészelheti át a megterhelő időszakot.
Újra itt a kánikula
A héten a Kárpát-medence területére megérkezik az idei második hőhullám, melynek köszönhetően a hétvégén már 32, 35 között várhatóak a maximum hőmérsékletek.
Hűvös júniusi napok
Jóval hidegebb volt az elmúlt napokban, mint egy átlagos nyári napon, ugyanis néhány napon keresztül egy hidegfront felhőzete befolyásolta hazánk időjárását.
Érkezik az újabb hőhullám?!
Az elmúlt napok borongós, esős időjárása után péntektől változás következik be, ugyanis a hőmérséklet csúcsértékei napról napra növekedni fognak. Ez lesz idén nyáron a negyedik hőhullám!