Megérkezett a front, amely véget vet a nyárnak

A péntek délután hazánkat elérő hidegfront véget vet a nyárnak, szeptember első hétvégéjén megérkezik az ősz. A borongós nyugati országrészben helyenként csak 15 fokig melegedett a levegő, a napos délkeleti megyékben még 30 fok feletti értékeket mértek.

Pénteken a délutáni órákban nyugat felől egy markáns hidegfront érte el hazánkat. Az északnyugati országrészben már csütörtök éjszaka megnövekedett a felhőzet, így ott pénteken még rövid időre sem sütött ki a nap. A borongós, esős időben a hőmérséklet csúcsértéke helyenként a 15 fokot sem haladta meg.

A középső országrészben hosszabb-rövidebb időre még kisütött a nap, ott helyenként a 28 fokot is elérte a hőmérséklet.

A legmelegebbet pénteken a déli, délkeleti országrészben mérték, ahol helyenként 32 fokig melegedett a levegő.

A hidegfront meghozta az őszt. Szombat délutántól már szárazabb és naposabb időre számíthatunk, de a felmelegedés a sok napsütés ellenére is mérsékelt marad.

Hírek, érdekességek

Hidegrekordok dőltek hétvégén
A hétvégén a napi hőmérsékletekben országos rekordok dőltek. Hétfő hajnalban pedig sokfelé csökkent -20 fok alá a hőmérséklet.
Képek és videók készültek a pénteki havazásról
A délnyugati országrészben kifejezetten tavaszias volt péntek délután az idő, míg az ország jelentős részén a kisebb enyhülés ellenére is kitartóan havazott.
Miközben Közép-Európában hetek óta alig hullott csapadék, Olaszországban áradások és földcsuszamlások kísérik egy mediterrán ciklon útját.
Erősödnek a hajnali fagyok
Az Európa északi felét kitöltő poláris levegő lassan tovább szivárog a Kárpát-medencébe. Helyenként ismét -15 fok alá hűlhet a levegő, nálunk szerdára ígérkezik a mélypont.