Mínusz harmincnál is hidegebb volt a Kárpát-medence környékén

A havas Romániában, Bulgáriában és Szerbiában kedd reggelre helyenként -25 fok alá csökkent a hőmérséklet. Lengyelország déli részén -32 fokot is mértek.

Kedd hajnalban Csíkszeredán -26 fokot mértek, de még Bukarestben is -23 fokra hűlt a levegő. Erdély fagyzugosabb területein -30 fok alá csökkent a hőmérséklet. A bolgár Plovdivban -24 fokot mutatott a hőmérő, de Bulgáriában voltak ennél hidegebb területek is. Szerbiában -29 fok volt a legalacsonyabb hőmérséklet.

A következő napokban enyhülés kezdődik a térségben. Szerbiában és Romániában újabb jelentős havazásra kell számítani, míg Bulgáriában a hétvégén átmenetileg eső is kialakulhat.


Az idojaras.hu csángóföldi, Klézsén található meteorológiai állomásán kedd reggel -22 fokra csökkent a hőmérséklet (idojaras.hu kamera)

Bajkai Károly nevű olvasónk üzente Lengyelországból, hogy a szlovák határtól nem messze fekvő Podwilk településen kedd reggel fél nyolckor -32 fokot mértek.


Bajkai Károly ezt a bizonyítékot küldte (rmf24.pl)

Hírek, érdekességek

Floridáig utazott a szaharai homok
A szaharai homok több mint 8 ezer kilométert tett meg Afrikától az amerikai partokig, és szokatlanul nagy koncentrációban érte el a Karib-szigetek északi részét, majd tovább haladt a Floridai-félsziget felé.
Változás Közép-Európa időjárásában
Június végétől a közép-európai térséget dél felől rendkívül meleg levegő érte el és okozott tartós kánikulát. Az elkövetkező egy hétben viszont jelentős fordulat áll be a térség időjárásában.
Mínusz 80 fok alá hűlt az Antarktisz
A déli félteke telén idén még nem volt olyan fagyos az idő az Antarktiszon, mint most. A hőmérséklet -80 fok alá csökkent.
Zivatarokkal búcsúzik a hét
Az elmúlt hét a zivatarokról szólt, és a mai csendesebb idő után vasárnap ismét többfelé zenghet zivataroktól az ég.