Havas tájkép északkeleten

A változékony hétvégi időben többfelé esett a hó hazánk keleti és északi megyéiben. Webkameráinkon pár centi friss hó látható.

Szombat este északnyugat felől egy hidegfront érte el a Kárpát-medencét, ami a nyugati tájakon esőt, míg keleten, északkeleten többfelé kisebb havazást eredményezett - szombat éjjel a fővárosban is észleltek átmeneti hóesést. A front hatására keleten helyenként még vasárnap is több órán át szállingózott a hó.


Aggtelek, hétfő reggel (idojaras.hu kamera).


Sátoraljaújhely, hétfő reggel (idojaras.hu kamera).


Mátészalka, hétfő reggel (idojaras.hu kamera).


Debrecen, hétfő reggel (idojaras.hu kamera).

A Kárpát-medence határainkon túl eső részén vastagabb hótakaró tudott kialakulni.


Körösfő (Románia, Kolozs megye), hétfő reggel idojaras.hu kamera).


Tusnádfürdő (Románia, Hargita megye), hétfő reggel (idojaras.hu kamera).

A téli sportok szerelmeseinek jó hír, hogy a mindeddig enyhe tél ellenére is lehet síelni a hazai sípályákon, hiszen Eplény, Kékestető és Mátraszentistván 20-60 centis hótakaróval várja a sportolni vágyókat. Többi hegycsúcsainkon átlagosan 3-15 cm hó található. A hóviszonyok lényegesen jobbak a környező (pl. osztrák, szlovák, szlovén) hegyekben.

A nálunk (síkvidéken) leesett hó azonban nem ígérkezik tartósnak, napközben olvadni fog a fagypont feletti hőmérsékletek mellett. A héten egyelőre ismét enyhébb légtömegek érik el a Kárpát-medencét, majd pénteken (egy Észak-Európa felett kimélyülő és keletre helyeződő ciklon hátoldalán) megerősödő északnyugati széllel sarkvidéki légtömeg érkezhet.

Hírek, érdekességek

Az idei első melegrekord
A télies idő elmúltával nem kellett sokat várni az első melegrekord megszületésére: pénteken Budapesten megdőlt a fővárosi melegrekord.
Megvolt az első kánikulai nap Görögországban
Szombaton Kréta szigete lett kontinensünk legmelegebb pontja, ahol idén először lépte át a 30 fokot a hőmérséklet. Az enyhülés a héten hozzánk is megérkezik.
Beköszöntött a nyár Dél- és Nyugat-Európába
Franciaország és Spanyolország területén a délutáni hőmérsékletek a napokban már többfelé meghaladták a 30 fokot, beköszöntött a nyár.
A déli féltekére érkezik a tél
Míg nálunk az északnyugati határszélen élők kivételével már mindenki a már-már nyárias melegnek örül, a Föld túloldalán lassan-lassan beköszönt a tél.