A folytatásban is marad a meleg, fülledt idő – orvosmeteorológia

Gyenge hidegfronti hatások terhelik szervezetünket ezekben a napokban. Marad a fülledt, meleg idő, ami főleg a szívbetegeket viseli meg.

Pénteken gyenge hidegfronti hatás várható, főleg a görcsös panaszok erősödhetnek. Pár fokkal csökkeni fog a maximum hőmérsékletek értéke, de még mindig nyárias meleg várható, öltözködjünk ennek megfelelően. Az esernyőket se hagyjuk otthon, csapadékra főleg az Alföldön kell számítani. Az asztmások zivatarok környezetében számíthatnak panaszaik erősödésére, így vihar idején tartózkodjanak zárt térben, és a vihar elvonulása után még fél óráig ne szellőztessenek a panaszok elkerülése érdekében.

Szombaton ismét gyenge hidegfronti hatás várható, többfelé számíthatunk nagyobb mennyiségű csapadékra. A hidegfrontra érzékenyek fejfájással, álmossággal, vagy éppen ingerültséggel küzdhetnek ezen a napon. Az utakon az erős oldalszél és a nedves útburkolat mellett a megnövekedett reakcióidőre is érdemes odafigyelni.

Vasárnap gyenge hidegfronti hatás várható. Erősen felhős lesz az ég, többfelé, főként keleten fordulhat elő zápor, zivatar. A front a görcsös panaszokat erősíti. A nagyobb mennyiségű csapadék érkezése miatt többeknél ízületi fájdalmak léphetnek fel a keleti országrészben.

A légszennyezettség és a levegő porszintje jelenleg alacsony, de a továbbiakban kissé emelkedni fog. A pollenszint kissé növekszik, főleg a kőrisfa, a tölgyfa és a pázsitfűfélék pollenszórása lesz magas. Az UV sugárzás erős lesz a héten, a napsütéses órákban vigyázzunk bőrünkre, védjük szemünket is a káros sugaraktól napszemüveggel, széles karimájú kalappal.

További időjárás-érzékenységgel kapcsolatos kérdéseire a www.meteoklinika.hu oldalon kaphat választ.

Hírek, érdekességek

A villámokat vizsgálja a NASA
A legfrissebb bejelentés szerint a NASA egy új projektet indít, amiben a világűrből figyelik a viharokat - különös tekintettel a villámokra.
Végre fehérbe borult a főváros is!
Szerdán Budapesten is havazott, a fővárosban nem csak idén, de ezen a télen is most esett először jelentősebb mennyiségű hó!
Fagyos hajnal és tavaszias délután északkeleten
Hétfőn és kedden az Északi-középhegységben volt hazánkban a legmelegebb, miközben hajnalban az ország leghidegebb tájai közé tartozott a Mátra és a Bükk térsége. Hogyan lehetséges ez? Kiderül alábbi cikkünkből.
Éjszakai melegedés?
Gyorsan átvonult hazánk felett az a hidegfront, ami a napsütés mellett többfelé erős, viharos szelet is hozott.