Felhőszakadás a főváros felett

Pénteken a második zivataros hullám Budapest több pontján okozott heves felhőszakadást. A pincékből még késő este is szivattyúzták a vizet.

Pénteken a kora délutáni órákban kisebb zivatarok vonultak át Budapest felett. Ezt követően néhány órára kisütött a nap, majd nem sokkal este hét előtt északnyugat felől egy közepes zivatargóc közelítette meg a várost.

Budapest felett azonban hirtelen megerősödött a zivatargóc, húsz percen keresztül szupercella alakult ki Észak-Pest felett. Tornádó kezdemény, tuba is látható volt a felhőzet alján. Zuglóban rövid idő alatt 50-70 mm csapadék hullott, de még Kőbánya egyes részire is jutott 40 mm.

Az utcákon bokáig állt, a lejtősebb részeken hömpölygött a víz. Villamosok és buszok álltak le, az utasok a víz miatt fél óráig a járművekben rekedtek. Az aluljárók és az épületek pincéi megteltek vízzel, a tűzoltók teljes gőzzel dolgoztak. Volt, ahol autókra dőlt rá fa, a pincékből pedig még késő este is szivattyúzták a vizet.

A zivatarokat webkameráinkon keresztül is nyomon követheti.

Hírek, érdekességek

A hétvége mindkét napján rekordok dőltek
Vasárnap már csupán a keleti országrészben fagyott, de ez is elég volt egy újabb hidegrekordhoz. A szombat hajnal is nagyon hideget hozott, országosan és Budapesten is megdőltek a rekordok.
Vasárnap kell visszaállítani az órákat
Október utolsó hétvégéjén ér véget a nyári és kezdődik a téli időszámítás – a szombatról vasárnapra virradó éjszaka 3-ról 2 órára kell visszatekernünk az óráinkat. Átmenetileg felborulhat a bioritmusunk.
Virágzott az orgona a hétvégén
Mintha nem is ősz, hanem inkább tavasz lenne: a hétvégén sokfelé kinyíltak a tavaszi virágok.
Évszakváltó, markáns lehűlés kezdődik vasárnap
Vasárnap véget ér a szokatlanul enyhe őszi idő: egy markáns hidegbetörésnek köszönhetően hétfőtől átmenetileg téliesebbre fordul időjárásunk.