Európa legmelegebb vidékei közé tartoztunk vasárnap

Miközben vasárnap Ibéria nagy részén a 15 fokot sem érte el a hőmérséklet, nálunk ismét többfelé 20 fok fölé emelkedett a hőmérő higanyszála.

A szombati melegrekordok után vasárnap is igazán kellemes
tavaszi időben volt részünk. Az átlagosnál több fokkal magasabb
hőmérsékleteknek köszönhetően a Kárpát-medence Európa legmelegebb vidékeinek
egyike volt. Ismét többfelé 20 fok fölé melegedett a levegő, a legmagasabb
értékek a Viharsarokban fordultak elő.


Európa hőmérséklet-eloszlása vasárnap kora délután (14 óra, idojaras.hu).

Az előttünk álló héten is folytatódik a szokatlan meleg, a hét elején azonban kissé felfrissül a levegő.

Hírek, érdekességek

A mínusz 26 nem fagyasztott Dunát
A csütörtök reggeli bajai mínusz huszonhat fok ellenére a Dunán még nem állt be a jég, bár a reggeli jégtáblák időnként már a folyó szélességének harmadára is megnőttek, alig volt szabad vízfelület.
A Balatonig követtük videón a dunántúli hózivatarokat
Szerda délben a Bécsi medencében kialakult hózivatarok később beléptek az ország területére. Mosonmagyaróváron és a Balaton három pontján is készítettünk róla videókat.
Közel 10 centi hó hullott délen szombaton
Szombaton Baranyában és Somogyban gyakran volt intenzív a hóesés, a Balaton környékén hófúvás is előfordult. Esett az Alföld déli részén, a fővárosban csak hószállingózás volt.
Zivatar és hózápor is volt vasárnap
Vasárnap délután az instabil légkörben a Dunántúlon sokfelé, máshol elszórtan fordult elő csapadék. A záporok mellett hózáporok is kialakultak, sőt az Alföldön zivatar is volt.