Egészség Hídja - séta a Lánchídon

2009. október 4-én immár nyolcadik alkalommal kerül megrendezésre a Rózsaszín Egészségnap és Lánchídi séta Budapesten. Vasárnap délutántól várják színes programokkal az érdeklődőket. A szabadtéri programhoz az időjárás is alkalmazkodik.

Október 4-én, vasárnap nyolcadik alkalommal kerül sor a mellrák elleni küzdelem jegyében arra, hogy a rózsaszínre világított Lánchídon több ezer ember sétál át.

Délután 4 órától a Magyar Tudományos Akadémia előtti szabadtéri színpadon várják koncertekkel és táncos bemutatókkal az eseményre kilátogatókat. Többek között fellép a Besh o droM, Keresztes Ildikó, a Groovehouse és még sokan mások.

Az MTA épületében ezzel egyidőben ingyenes szűrővizsgálatok, véradás, orvosi és prevenciós tanácsadás zajlik majd.

Vasárnap hűvös, ködös reggelre ébredünk, de a sok napsütésnek köszönhetően a ködfoltok még a délelőtt folyamán feloszlanak. Délután már többórás napsütés melegíti a levegőt. A hőmérséklet 19, 21 fok között alakul.

Este 8 órakor a rózsaszínre világított Lánchídon való sétával zárul a program. Naplemente után gyorsan hűlni kezd a levegő, ezért érdemes magunkkal vinni vastagabb pulcsit vagy őszi kabátot.

Hírek, érdekességek

Derű és ború november első napján
Amíg a Dunántúlon szikrázó napsütésben telt a Mindenszentek, addig keleten egész nap szürke, lehangoló idő volt.
Tombol a szélvihar
A hajnali órákban érkezett meg hozzánk az Észak- és Nyugat-Európán végigsöprő viharciklon hidegfrontja, ami nálunk is viharos szelet okoz ma és még szombaton is.
Megérkezett a hidegfront
Az előrejelzéseknek megfelelően érkezett meg hétfőről keddre virradóra a sarkvidéki légtömeget magával hozó hidegfront.
Novemberben is „indián nyár”
Ha csak néhány napra is, de csütörtöktől visszatér az „indián nyár”, vagy másképpen a „vénasszonyok nyara” – az ország nagy részén ismét az átlagosnál több fokkal melegebb lesz.