Az elektromos autók elterjedésére még évekig várni kell

A világ vezető gépkocsigyártói szerint, az elkövetkező öt évben nem indul be az elektromos autók tömeggyártása.

Hazánkban is sok probléma adódik a közlekedésből eredő szennyezőanyagok levegőben való feldúsulásából. A közlekedési eszközök nagyon sok káros anyagot juttatnak a levegőbe, elég csak a dízel autók égés termékeként a levegőbe kerülő szálló porra gondolni.

Többek között ezért is lenne sokkal környezet kímélőbb az elektromos autók használata. A vezető autógyárak képviselői azonban mind úgy gondolják, a következő öt éven belül nem valószínű, hogy elkezdődik az elektromos autók tömeggyártása. Többen úgy vélik, hogy az elektromos autók a kormányok támogatása nélkül nem lesznek megfizethetőek.

Az autógyárak azonban azt is elismerik, hogy az elektromos autók gyártása a jelenlegi piac leggyorsabban fejlődő szektora, amellyel főként azért foglalkoznak, hogy így csökkentsék a közlekedési eredetű szennyező anyag kibocsátást, és nem utolsó sorban hatékonyabb üzemanyag felhasználású autókat gyártsanak.

A felmérés, azt is kiderítette, hogy a vásárlok 91 százalékánál az autóvásárlás során a legfontosabb szempontok között szerepel az autó fogyasztása.

Néhány autógyár, mint a Renault és a Nissan, szeretne olcsó elektromos autókat gyártani, ami mindenki számára elérhető. Mások, mint a Toyota és a General Motors inkább a hibrid technológiát preferálja (tehát az autó működéséhez szükséges energiát két vagy több, különböző elven működő előforrásból nyerik, legelterjetebb a belsőégésű motor és villanymotor kombinációjának használata).

Ez a négy autógyár a következő két évben várhatóan piacra dobja az elektromos autók első szériáját.

Hírek, érdekességek

Heves zivatarokkal vonult végig a hidegfront
Kedden az országban sokfelé zivatarok alakultak ki, szinte nem is volt olyan tájegység, ahol ne csapott volna le egy-egy heves vihar.
Zúdul a hideg levegő
A hidegfront mögött erős széllel érkezik a hideg levegő, a front előtt pedig zivatarok pattantak ki. Reggelig a Dunántúlon már havas eső, esetleg hó is hullhat, Közép-Európa több pontjáról jelentettek már havazást.
Tömegesen jönnek a harlekinkaticák
Csak pár éve jelentek meg hazánkban, évről évre azonban tömegesen lepik el a városokat a harlekinkaticák. Az ajtó- és ablakrésekben, a ház zugaiban keresnek telelőhelyet. Most is.
Erős lehűlés vet véget a késő nyári melegnek
Szombaton melegrekordok dőltek, többfelé 25 fok fölé melegedett délután a levegő. A következő hétvégén néhol ennél 20 fokkal is hidegebb lehet.