-80 fok alá hűlt az Antarktisz

Az antarktiszi Vosztok állomáson hosszú idő után ismét -80 fok alatti hőmérsékletet mértek.

A déli féltekén ugyan még tél van, és az Antarktiszon ez általában véve is rendkívüli hidegeket szokott jelenteni, az idén viszont már hónapok óta nem süllyedt -80 fok alá a hőmérséklet. Szombaton azonban Vosztok állomáson -84,2 fokos minimumhőmérsékletet mértek. Innen "melegedett" aztán a levegő az aznapi maximumára, -72,7 fokra - igazán nem nevezhető "emberbarátnak" ez az érték.

Az elmúlt 30 napban ezen kívül mindösszesen egyszer fordult elő -80 fok alatti hideg, csütörtökön -80,4 fokig csökkent a hőmérséklet. 

A világon egyébként az abszolút hidegrekordot is a Déli-sarkon fekvő orosz kutatóállomáson mérték: 1983. július 21-én -89,2 fokot mutattak ott a hőmérők, 5 fokkal sikerült ezt most megközelíteni.

A héten kiderült, hogy módosult a Föld legemelegebb helyének kijáró cím birtokosa is, erről bővebb anyag itt található.

Az orosz kutatóbázis a Déli-sarkon

Hírek, érdekességek

Hűvös júniusi napok
Jóval hidegebb volt az elmúlt napokban, mint egy átlagos nyári napon, ugyanis néhány napon keresztül egy hidegfront felhőzete befolyásolta hazánk időjárását.
Érkezik az újabb hőhullám?!
Az elmúlt napok borongós, esős időjárása után péntektől változás következik be, ugyanis a hőmérséklet csúcsértékei napról napra növekedni fognak. Ez lesz idén nyáron a negyedik hőhullám!
Most nem lesz tél március 15-én!
Az idén tavaszi időben tölthetjük a nemzeti ünnepet, a két évvel ezelőtti hóviharnak híre hamva sem lesz! Ugyan nem lesz zavartalan a napsütés, de igazi tavaszi időre számíthatunk.
Itt az első hőhullám
Igazi kánikula köszönt be a hétvégére, a strandidő azonban veszélyeket is rejt. Fontos tudnivalókért és hasznos tanácsokért olvasson tovább!