14 órán keresztül szakadt az eső Rio de Janeiróban

Rio de Janeiróban 14 órán keresztül ömlött az eső. A heves esőzésnek legkevesebb 8 halálos áldozata van.

Rio de Janeiróban hétfőn este kezdődött az esőzés. Az eső 14 órán keresztül szinte megállás nélkül esett, így a kedden reggelig lehullott csapadék mennyisége helyenként meghaladta a 70 millimétert is.

Az eső elárasztotta az utakat, teljesen megbénítva ezzel a város közlekedését. A hétfőről keddre virradó éjszaka közel ezer motoros rekedt az autópályákon az esőzés miatt.

Kedden, Eduardo Paes, Rio polgármestere, arra kérte az embereket, hogy aki teheti ne induljon útnak, a város összes iskolája zárva maradt.

A híradások szerint az esőzés okozta árvizek eddig nyolc ember halálát okozták Rioban. Az esőzés nyomán kialakult földcsuszamlások során is több ember eltűnt.

Hírek, érdekességek

Áradásnak indultak a nyugat-magyarországi folyók is
Az elmúlt napokban lehullott jelentős csapadék és a hóolvadás az észak-magyarországi folyók után a Nyugat-Dunántúlon is áradást indított el. A belvizes területek nagysága is emelkedett.
Kezdődik a nyári időszámítás - óraátállítás
Vasárnap kezdetét veszi a nyári időszámítás. Hajnali 2 órakor 1 órával előbbre kell állítani az órákat. Átmenetileg felborulhat a bioritmus.
Szélviharok, szakadó eső és hó kísérte a hidegbetörést
A Tiszántúl kivételével már havazik, keleten még eső, ónos eső esik. A szél sokfelé viharos, a Dunántúlon a 100 km/órát is elérték a lökések. A közlekedés sokfelé kaotikussá vált.
Meredeken emelkedett  az észak-magyarországi folyók vízszintje
Az elmúlt napok kiadós csapadéka és a hóolvadás hatására egy-másfél, helyenként 2 méterrel emelkedett a Sajó és a Tarna vízszintje. Az árhullám a napokban vonul le.