2012. május 17., Paszkál

20 éve nem látott hóviharok tomboltak Bolíviában


ICI Interaktív Zrt. - 2011. július 12., kedd, 11:56


A hóviharok több ezer embert és állatot érintenek, Bolívia helikoptereket kért a környező államoktól.

Bolívia délnyugati részét, az egyébként száraz éghajlattal rendelkező Potosi hegyvidéki tartományát két évtizede nem látott hóviharok érték el. Az utak járhatatlanná váltak, a hó több ezer embert vágott el a külvilágtól, Evo Morales elnök szükségállapot elrendelését fontolgatja. A helyzetet súlyosbítja, hogy a gabonaállomány nagy része odaveszett, ráadásul mintegy 50 ezer alpaka és láma nem talál élelmet a vastag hótakaró alatt. Az élelmiszer- és gyógyszerszállítmányok eljuttatásához Bolívia a szomszédos államokhoz fordult, hogy helikopterek biztosításával segítség munkájukat. A mentési és úttakarítási munkálatokat tovább nehezíti, hogy a napokban újabb hóviharokra számítanak.


(telegraph.co.uk, EPA)

A hónap elején legalább 35-en vesztették életüket a dél-amerikai államban, amikor egy szokatlan hideghullám érte el a főváros La Pazt, amely havazást és sűrű ködöt is hozott. A hideghullám a 4 ezer méteres magasságon fekvő El Alto körzetét érintette leginkább.

Egyébként szinte egész Dél-Amerikában hideg uralkodik, és múlt héten a világ egyik legszárazabb területeként számon tartott Atacama-sivatagban is 80 centi hó esett.

Ismeretterjesztés

Az óceánok időjárása

Tudtad, hogy óceánokban is vannak ciklonok és anticiklonok?

Humánmeteorológia

Csütörtökön már javul az idő, amennyiben nagy területen süt ki hosszabb időre a nap. A szél azonban zavaró marad, ami lassítja a közérzet javulását.
Nincs elérhetõ szöveges szavazás!

Az oldalnak nem sikerült a Flash tartalmat betölteni erre a helyre. Lehetséges hogy az Ön böngészője nem képes lejátszani Flash tartalmat. Amennyiben a hiba nem az Ön böngészőjében van, úgy a probléma elhárításáig kérjük szíves türelmét.

Új Magyarország Fejlesztási Terv